Ekonomi

CHP lideri Adalet Bakanlığı’na yürüdü

Bakanlık önünde basına açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 yaşındaki çocuğa yönelik taciz iddiaları nedeniyle çok kızdığını ifade etti.

“Hükümet bu konuda ses verecek mi?” Kılıçdaroğlu, günlerdir beklediğini belirterek, “Konu Meclis’te gündeme geldiğinde Aile Bakanı açıklama yapıyor, ‘Biz bu konuyu iki yıldır biliyoruz’ diyor. ‘Biz bu meseleyi iki gündür biliyoruz, iki gün değil, iki aydır’ diyor, Allah aşkına, Allah aşkına ne yaptınız, yüzünüze, gözünüze gelsin, Sistematik bir tecavüz var. 2 yıldır biliyorsunuz ve zahmet bile etmiyorsunuz. İyi ki bu ülkede gazeteciler var, olayı haber yaptılar ve biz de duyduk” dedi.

“Bu çocuğun sesi olmaya geldik”

Adaleti sağlayacak kurum olan Adalet Bakanlığı’nın karşısında olduğunu ancak bakanlığın sessizliğini koruduğunu savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Aile Bakanlığı’nın ne yaptığını kimse bilmiyor. Bir de ‘fotoroman’ var. Polis bağlı. Bizim polislerin bu olaylardan haberi yok mu? Önlerine kim pürüz olarak çıkıyor? Yapmasına kim engel oluyor? Savcılar bu belgeleri kapatıyor, yetkilerini hangi vesileyle kapatıyorlar 6 yaşındaki çocuğumuzun uğradığı bu haksızlık karşısında kim susuyor?

Buraya bu evladımızın sesi olmaya geldik. Bu kız adalet istiyor, bu bizim çocuğumuz, bizim kızımız. Buradan bu kıza seslenmek istiyorum; 84 milyon insan acınızı yüreğinizle paylaşıyor. Bu ülkenin sağı, solu, mümini, kafiri, doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, bu haksızlığa tahammül edemiyorlar ve kızıyorlar. Öfkelerini dile getirmek için buradayım.”

Haksızlıklara karşı hep birlikte mücadele etmeleri gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Elbette bu adaletsizliğe dayanamam. Hepimizin çocuğu var. Devletin misyon yapmasını istiyoruz, devletin adaletsizliğin peşinden gitmesini istiyoruz. Biz bu ülkede adalet istiyoruz. dilsiz şeytanların adaletsizliğe karşı sustuğu bir ülke.Artık siyasi iktidarın polisin,savcının elini kolunu bağlamasını istemiyoruz.Adaletsizliğin resmini istemiyoruz. Tahammül edeceğimiz bir tablo değil. Ülke bu kadar tedirginlik yaşarken, bunca acı çekerken siyasi iktidarın hala görevini yerine getirememesi ve devlet aygıtını işletememesi tahammül edilebilir bir şey değil.”

“Adalet istiyoruz, kızımız için adalet istiyoruz, çocuklarımız için adalet istiyoruz”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, devletin nefes alması, kurumların çalışması gerektiğini vurgulayarak konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Önlerindeki tek çekince siyasi otorite. Açık ve net söylüyorum, devleti yönetemezler. ‘Biz bu konuyu iki yıldır biliyoruz’ derken ne demek istiyorsunuz… İki yıldır kimin arkasına saklandınız? 2 yıl kimlerle fotoğraf çektirdiniz?” Devlet baskı altında işini yapamıyor. Devlet dediğimiz kuruma saygınlık kazandırmalıyız. Adalet Bakanlığı’na gelmemin asıl sebebi bu. Adalet istiyoruz, kızımız için adalet istiyoruz, çocuklarımız için de adalet istiyoruz.”

Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından beraberindekilerle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu