Haber

Zelenskiy, Rus ordusunun Dnipro’ya düzenlediği füze saldırısında ölü sayısının 30’a çıktığını açıkladı.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, dün Rus ordusunun Dnipro kentine düzenlediği füze saldırısında hayatını kaybeden sivil sayısının 30’a çıktığını, 30’dan fazla kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

Gece saatlerinde paylaştığı günlük video mesajında ​​millete seslenen Zelenskiy, dün Rus füzesinin ülkesinin Dnipro kentinde 9 katlı bir konutu vurmasının ardından enkaz alanında arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Saldırı sonucunda hayatını kaybeden sivillerin sayısının 30’a yükseldiğini kaydeden Zelenskiy, 30’dan fazla kişinin de kayıp olduğunu bildirdi.

Zelenskiy, “Bir can kurtarmak için en ufak bir umut olduğu sürece kurtarma operasyonu devam edecek” dedi. dedim.

Rusya’yı Ukrayna’da sivillere yönelik baskınlar düzenlemekle suçlayan Zelenskiy, bu ülkeye yönelik yaptırımları artırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

“Donbas’ta sıcak çatışmalar sürüyor”

Öte yandan Rusya’ya karşı savaşın sürdüğü ülkesinin cephelerindeki son gelişmeleri takdirle karşılayan Zelenskiy, Donbass bölgesinde sıcak çatışmaların sürdüğünü söyledi.

Özellikle en şiddetli çatışmaların Luhansk ve Donetsk bölgelerinde yaşandığına işaret eden Zelenskiy, “Soledar, Bahmut ve tüm Donetsk bölgesi için Luhansk bölgesi için savaş kesintisiz, kesintisiz devam ediyor.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu