Haber

Deprem bölgesinde 12 bin çocuğa bayram hediyesi ulaştı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı halk eğitim merkezleri ve olgunlaştırma enstitülerinin deprem bölgesindeki çocuklar için ürettiği bayram ikramlarını 12 bin çocuğa ulaştırdığını bildirdi.

Bakan Özer, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgedeki öğrencilerin olumsuz duygularını azaltmak ve psikolojilerini güçlendirmek için yürütülen çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Özer yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı halk eğitim merkezleri ve olgunlaştırma enstitüleri, deprem bölgesinde çadır ve konteyner kentlerde kalan çocuklarımızın bayram sevincine ortak oldu. Tasarlanan bayram hediyeleri, tamamı halk eğitim merkezleri ve olgunlaştırma enstitülerinde üretilen ürünlerle 12 bin çocuğa ulaştı.” terimleri kullandı.

Zelzele bölgesinde açılan kurslara 205 bin 773 kişi katıldı

Deprem bölgesindeki yurtlarda yapılan üretimlerin yanı sıra hayat boyu öğrenme kurumlarının afetzedeler için değerli olduğunu vurgulayan Özer, bölgede bugüne kadar açılan 14 bin 965 kursa 205 bin 773 kişinin katıldığını ifade etti.

Bölgede hasar görmemiş binalar, çadır ve konteyner kentlerde kurulan 93 Yaşam Boyu Öğrenme Temel ve Uyum Merkezinde yetişkinlere dikiş, örgü, ebru, ahşap boyama, kuyumculuk ve okuryazarlık gibi çeşitli alanlarda eğitimler verildiğini belirten Özer, söz konusu:

“Vatandaşlarımız hem yeni beceriler kazanıyor hem de üreterek, yardımlaşarak ve en önemlisi birlikte çalışarak yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Kursiyerlerimiz kendileri, çocukları, gönüllüleri, asker ve bölgedeki çalışanlar için üretmenin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunuyorlar. “

haber-basciftlik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu